Ulica Gronowa i okolice

Czy mnie pamięć nie myli? W miejscu obecnego sklepu Piotr i Paweł kiedyś był chyba sklep Unitra. Na pewno zniknął parking przy wieżowcach, w których mieści się między innymi Geopoz, i to całkiem niedawno. Mamy tam teraz Biedronkę. Nie ma TBS-ów po drugiej stronie ulicy Słowiańskiej no i oczywiście Castoramy. Ciekawe, czy już wtedy gołębie zasiadały na sygnalizatorach przy ulicy Murawa? Czy w ogóle były już wtedy sygnalizatory? Ktoś pamięta te czasy? Pyszne pączki sprzedawano również w tej okolicy.

Bloki na ul. Gronowej Bloki na ul. Gronowej Bloki na ul. Gronowej ??????????? Gronowa 5Fotografie dzięki uprzejmości Remigiusza Banasia

2 myśli nt. „Ulica Gronowa i okolice

  1. Gołębie już wtedy siadały. A działo i dzieje się tak dlatego, że do dziś mieszka tam pewna pani, która regularnie (latem i zimą) je dokarmia.
    A przed Piotrem i Pawłem był tam taki market: TorgMarkt, który jako jeden z pierwszych był otwarty 24h na dobę. Dość krótko istniał – został z hukiem zamknięty w atmosferze afery celnej. Potem tam chyba był Piotr i Paweł i o ile pamiętam to był pierwszy sklep tej marki…

    • Po Torg Markecie był Piotr i Paweł, też 24h, ale jako drugi, choć pierwszy w formie marketu samoobsługowego. Pierwszy PiP był na Głogowskiej w formie delikatesów :-)
      Potem okazało się, że panowie Piotr i Paweł to synowie ówczesnego prezesa SM Wielkopolanka, ktorej siedziba była i jest do dziś w sąsiedzkich wiezowcach-biurowcach. Stąd ta atrakcyjna lokalizacja dla Piotra i Pawła po „skandalu” z zamknięciem Torg Marktu, do którego cięgneli wszyscy lepiej sytuowani Poznaniacy. I tak jest do dziś ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha loading...