Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Czy mnie pamięć nie myli? W miejscu obecnego sklepu Piotr i Paweł kiedyś był chyba sklep Unitra. Na pewno zniknął parking przy wieżowcach, w których mieści się między innymi Geopoz, i to całkiem niedawno. Mamy tam teraz Biedronkę. Nie ma TBS-ów po drugiej stronie ulicy Słowiańskiej no i oczywiście Castoramy. Ciekawe, czy już wtedy gołębie zasiadały na sygnalizatorach przy ulicy Murawa? Czy w ogóle były już wtedy sygnalizatory? Ktoś pamięta te czasy? Pyszne pączki sprzedawano również w tej okolicy.

Bloki na ul. Gronowej Bloki na ul. Gronowej Bloki na ul. Gronowej ??????????? Gronowa 5Fotografie dzięki uprzejmości Remigiusza Banasia

2 Odpowiedzi do “Ulica Gronowa i okolice”

  1. Gołębie już wtedy siadały. A działo i dzieje się tak dlatego, że do dziś mieszka tam pewna pani, która regularnie (latem i zimą) je dokarmia.
    A przed Piotrem i Pawłem był tam taki market: TorgMarkt, który jako jeden z pierwszych był otwarty 24h na dobę. Dość krótko istniał – został z hukiem zamknięty w atmosferze afery celnej. Potem tam chyba był Piotr i Paweł i o ile pamiętam to był pierwszy sklep tej marki…

    1. Po Torg Markecie był Piotr i Paweł, też 24h, ale jako drugi, choć pierwszy w formie marketu samoobsługowego. Pierwszy PiP był na Głogowskiej w formie delikatesów :-)
      Potem okazało się, że panowie Piotr i Paweł to synowie ówczesnego prezesa SM Wielkopolanka, ktorej siedziba była i jest do dziś w sąsiedzkich wiezowcach-biurowcach. Stąd ta atrakcyjna lokalizacja dla Piotra i Pawła po „skandalu” z zamknięciem Torg Marktu, do którego cięgneli wszyscy lepiej sytuowani Poznaniacy. I tak jest do dziś ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha loading...