Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Kiedyś, jak jeszcze nie było ronda Obornicka, ulica Obornicka prowadziła aż do zbiegu ulic Winogrady, Armii Poznań i Pułaskiego. Dopiero zmiany, które przyniosła ze sobą budowa tzw. trasy średnicowej, dzisiejszej ulicy Mieszka I, sprawiły, że częściowo zmieniono jej nazwę na Piątkowską i przestała juz być główną drogą prowadzącą z północy Poznania do centrum.

Piątkowska maczka

To samo skrzyżowanie odrobinę później
To samo skrzyżowanie odrobinę później

To samo skrzyżowanie odrobinę później

Jedna odpowiedź do “Piątkowska? To Obornicka…?”

  1. Tak faktycznie było. Dodać należy, że Obornicka prowadziła inną drogą. Dzisiejsze skrzyżowanie Piątkowskiej i Maczka jest pozostałością tej ulicy. W miejscu gdzie dziś Słowiańska łączy się z Przepadkiem były dwa boiska piłkarskie należące do TKKF. Kiedy tereny te zostały zabrane pod nową ulicę zrobił się w gazetach duży szum.
    Zanim powstała Mieszka I, to przez wiele lat skrzyżowanie zbudowane było prowizorycznie z płyt betonowych (takich do budowy bloków) ponieważ na początku lat 80-tych pod nasz PST wykopano ogromy rów wzdłuż Mieszka I (nie pamiętam jak się wtedy nazywała) rozkopując to skrzyżowanie i na tym inwestycja stanęła na kilkanaście lat.
    W miejscu kładki, której oczywiście jeszcze nie było, istniało skrzyżowanie (no takie “T”) z ulicą Wyłom, którą można było dojechać do Piątkowskiej (wtedy Obornickiej)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha loading...