O mnie / kontakt

Poznań to moje rodzinne miasto. Tu się urodziłem, tu spędziłem całe życie i raczej nie zamierzam się stąd wyprowadzać. Mam tu rodzinę, przyjaciół, ulubione miejsca. Poza tym kocham Poznań, jego klimat, budynki i historię. Stąd moja pasja…

Kiedy zaczęły mi wpadać w ręce stare fotografie Poznania, od razu porównywałem je ze stanem obecnym. Potrafiłem siedzieć godzinami po nocach, identyfikować miejsca, szukać ich na starych mapach. Porównywałem na miejscu, w internecie, czy za pomocą internetowych map. Dla siebie. Potem dla znajomych i rodziny.

W październiku 2013 roku postanowiłem założyć tę stronę, gdzie zacząłem prezentować zdjęcia w konwencji stare/nowe. Bardzo lubię stawać z aparatem w miejscu, w którym dziesiątki lat temu stawał inny fotograf. Trzeba się przyłożyć do takich zdjęć. Znaleźć punkt, z którego kiedyś wykonano fotografię, a często wiąże się to ze stanięciem na środku ruchliwej drogi lub wejściem do cudzego mieszkania.

Jeśli posiadacie w swoich zbiorach stare fotografie, pocztówki lub książki o Poznaniu gorąco zachęcam do kontaktu. Chętnie wykorzystam te materiały do dalszego rozwoju strony.

Skontaktować się ze mną możecie pod adresem redakcjapoznanmojemiasto@gmail.com

 

Jedna myśl nt. „O mnie / kontakt

  1. Piękne zdjecia starego Poznania,którego już nie ma.Szczególnie ciekawa fotka z pływalni Niestachowska.
    Mam dużo podobnych historycznych zasobów,prosze o kontakt. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *