Hala Arena

Na czterdiechę Areny wybrałem się do Niej z aparatem i życzeniami. Zawsze uważałem, choć byłem w środku ostatnio ćwierć wieku temu, że obiekt ten jest jednym z symboli Poznania, ma duży potencjał i zdecydowanie wolałbym, aby miasto zainwestowało w jego generalny remont, aniżeli na przykład w budowę ICHOTu, który w mojej opinii zakłamuje historię.

Choć nie jestem architektem, bardziej estetą, urzeka mnie bryła Areny i jej dominanta w postaci aluminiowego dachu z ostrymi elementami. Dla mnie majstersztyk, który powinien być objęty szczególną ochroną konserwatorską.

Niestety, z całym szacunkiem dla władz POSiR, które umożliwiły mi wykonanie fotografii, za co bardzo dziękuję, nie mogę pogodzić się ze sposobem przywracania obiektowi blasku. Ja mam inną wizję (tylko nie wiem czy kogoś ona obchodzi). Obiekt wymaga remontu generalnego, który należałoby zacząć od wybebeszenia. Gruntownej przebudowy wymaga hol, trybuny, zaplecze techniczne, a przede wszystkim parkiet. Pod płytą z parkietem (lub przed obiektem)można by wybudować choćby dwu poziomowy podziemny parking. Konieczna jet instalacja klimatyzacji.

Wspaniałym miejscem jest szeroki taras dookoła całej hali, z wyjściem bezpośrednio z trybun. Idealny na przerwy w odbywających się tu imprezach. Niestety, dużym ograniczeniem Areny jest jej pojemność. To zaledwie 6200 miejsc. Ale można by zamienić to w coś pozytywnego, choćby przez zmianę przeznaczenia obiektu i nastawienie się na mniejsze imprezy, czy to sportowe, czy muzyczne. (2014-07-04)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha loading...